Davlumbazlarda genişlik seçenekleri nelerdir?

486x356_L_WidthCookerHood60 ve 90 cm genişliğinde davlumbazlarımız mevcuttur.

 

 

 

 

 

 

 

 


Mutfağınız için hangi motor gücünü tercih etmelisiniz?

486x300_R_FanPowerİster açık  mutfağa, ister küçük bir mutfağa sahip olun, mutfağınız için en uygun motor gücünü sunuyoruz.

Motor gücü her zaman oda hacminin en az altı katı olmalıdır.

Motor gücü = Uzunluk x genişlik x yükseklik x 6

 

 

 

 

 


Dolaşımlı hava davlumbazını daha sessiz ve daha güçlü kılan şey nedir?

424x300_L_PerformancePowerCleanAir Modülü özel aksesuarı

CleanAir Modülü hava dolaşımı sisteminizi daha etkili kılar.
Benzer bir karbon filtresinden iki kat daha uzun süre dayanan özel bir aktif karbon filtresinden oluşur. Çıkartma modundaki bir davlumbazla neredeyse aynı kapasiteye sahip, CleanAir Modüllü bir baca veya tavan fanı 3 dB daha sessizdir.

 

 

 

 

 


Davlumbazların temizlik ve bakımı için nelere dikkat edilmelidir?

486x300_R_CleaningAndCareTüm Bosch yağ filtreleri elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilir. Hava dolaşımlı kullanım için gerekli olan aktif karbon filtre ile yılda sadece 1 kez değiştirilir.

 

 

 

 

 

 


Hava çıkartma ve dolaşımlı hava sistemlerinin arasındaki fark nedir?

548x300_L_Exhaust-circulatingAirHava çıkartmalı sistemde yemek buharları fanla çıkartılır ve egzoz hava borusundan geçirilerek açık havaya veya bir bacaya iletilir. Dolaşımlı hava sistemlerinde yemek buharları filtrelenmek üzere oda içinde dolaştırılır.

 

 

 

 

 

 


Aspiratörlü bir davlumbazda atık hava kanalının çapı ne genişlikte olmalıdır?

548x300_R_DiameterExhaustAirHoodHer zaman mümkün olan maksimum çap 150 mm’nin seçilmesini öneririz. Egzoz hava kanalınız ve duvar yuvalarınız çap olarak 120 mm’den daha küçükse, atık havadan kaynaklanan daha yüksek gürültü seviyelerine maruz kalabilirsiniz. Bu durumda, alçak sesli işletim için dolaşımlı hava davlumbazını öneririz.

 

 

 

 

 

 


Performans kayıpları nasıl önlenebilir?

486x300_L_DissipationPerformans kayıplarını önlemek için davlumbaz ve duvar yuvası arasındaki uzaklığın mümkün olduğu kadar küçük olması gerekir. Mesafe çok uzunsa, yüksek performans için dolaşımlı hava sistemini öneririz.

 

 

 

 

 

 


Davlumbaz ne zaman açılmalıdır?

486x300_R_SwitchOnCookerHoodDavlumbaz yemek pişirmeye başlamadan önce açılmalıdır. Böylece, yemek buharlarını yukarı doğru emen bir hava çekişinin oluşması güvenceye alınır.

 

 

 

 

 

 


Mutfak ne zaman havalandırılmalıdır?

486x366_L_UseVentilationHava çekilip dışarı verildiği için sürekli hava sirkülasyonu gerekir, bu yüzden havalandırma oldukça önemlidir. Hava çıkartma modunda ocağın yakınında bir pencerenin her zaman açık olması gerekir. Açık ateş gibi ilave bir alev kaynağınız varsa bir uzmandan dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenebilirsiniz.

Bursa Bosch Davlumbaz – Aspiratör Sık Sorulanlar